O Filmu

 

Příběh


,,Na světě jsou jen dobré konce. Jestli to není happyend, není to konec.“ Karel Adam (Ondřej Holeček) si tím ale není jistý. Před několika lety on a jeho čtyři přátelé byli vrcholnými hráči v karetním klubu Fireball a zažívali nejlepší časy svého života. Nic jim nechybělo a nic nepotřebovali – měli jeden druhého.

Bohužel, časy těchto hráčů jsou už dávno za námi. Skupina se rozpadla a Fireball prodal jeho majitel. Nyní pouze Karel navštěvuje zavřený klub a vzpomíná na to, co bývávalo.

Jednoho dne náhodou spatří svou oblíbenou hru hrát hosty v kavárně a položí si otázku, jestli může člověk přestat být tím, čím už jednou je.

A odpověď změní jeho hráčskou dráhu navždy.

Maxova hra je příběh o přátelství, které rozdělila láska

…o přátelství, které rozdělil čas

…o přátelství, které rozdělila sláva….

…a o přátelství, které spojily vzpomínky.

Přidejte se ke Karlově cestě za druhou šancí prožít ty nejkrásnější chvíle, šancí, která se dostává pouze jednou v životě.

O filmu

Tap: Maxova hra je Český nezávislý film, sportovní drama, tvořené 2D studiem v koprodukci s AVC ČVUT.  Jedná se o celosvětově první film inspirovaný karetní hrou Magic: the Gathering, hranou šesti miliony lidí po celém světě. Tento unikátní nezávislý snímek, věnovaný nejen hráčům karet Magic nebo milovníkům žánru sportovní drama, zobrazuje vzrušující příběh o síle opravdového přátelství.

Maxova hra se zrodila z myšlenky. Režisér a scénárista Kamil Beer si v listopadu 2009  při pravidelném poslechu soundtracku filmu Rocky IV cestou na studia představoval scény z budoucí Maxovy hry.

Seznámili se s Tomášem Lénárdem a spolu s prvním filmovým štábem se rozhodli natáčet. Tento první pokus se ale nedařil podle jejich představ, tak o rok později rozšířili štáb o Petra Pulce z AVC ČVUT a jeho kolegy. Po svoláném celostátním castingu mimo herců přibývali i další talentovaní jedinci, spojení za jedním cílem.

A tak rozehráli Maxovu hru…

Scénář a režie Kamil Beer. Kamera Tomáš Lénárd, Petr Pulc a AVC ČVUT. Střih Tomáš Lénárd. Zvuk Petr Pulc a Tomáš Lénárd.

www.2dstudio.cz

www.avc-cvut.cz

Generální partner www.magiccardmarket.eu

Produkce

Maxova hra se natáčela v Praze, hlavním městě České republiky. Náklady na film byly okolo osmi tisíc korun českých – všichni členové štábu i herci se účastnili čistě z vlastního zájmu, bez peněžitých odměn.

Dostupnost

Maxova hra je dostupná ke stažení a nekomerčnímu použití na stránkách www.maxovahra.com s několika druhy titulků.

Disclaimer v angličtině

TAP: Maxova hra is a non-profit film being made for private use, and is not intended for sales of any sort. No money is being made from this film, and no one was paid to make it. It is in no way affiliated with, or sponsored or approved, by Wizards of the Coast, Hasbro, or any of their repective affiliates or licensees. The content is for the private use of the viewer and should not be sold, rented, or used for any commercial enterprise in any way, shape, or form. We make no claim to any characters, storylines, prop designs, names, logos or situations that are trademarked, copyrighted or otherwise protected by federal, state, international or other intellectual property law. This work is produced solely for the personal, uncompensated enjoyment of ourselves and other Magic: the Gathering fans.

Film byl povolen k nekomerčnímu a neziskovému použití společností Hasbro, vlastníkem firmy Wizards of the Coast.

Kronika

4. 12. – Dotočeno

23. 1. – Dodabováno

24. 2. – Dostříháno

27. 2. – Dokončeno

3. 3. – Premiéra

1. 5. – Povoleno Hasbrem

17. 5. – Internetová premiéra